Důležitá výhra v Kolíně

Ve středu se po delší pauze opět rozohnily boje pod bezednými koši a SLUNETU čekal nelehký úkol, a sice přivézt body z Kolína. Basketbalovou hantýrkou by se středeční utkání určitě dalo nazvat jako „výlov“. Protože takový počin, co se podařil našim hráčům se jen tak nevidí. Pojďme ale popořádku.

Úvod zápasu byl ještě vyrovnaný, ale už od prvních okamžiků bylo na soupeři znát, že hraje s větší energií a nenápadně začínal přebírat opratě zápas pevně do svých rukou. Tahouny Medvědů byl MVP měsíce ledna Lee Skinner a Šafarčík. Naši hráči působili zaskočeně a jen těžko jsme ve svých řadách hledali někoho, kdo by na svá bedra vzal osud zápasu. První čtvrtina skončila 18:11.

I v druhém dějství měli navrch domácí, kteří dobře stříleli ze střední a dlouhé vzdálenosti a náš výkon byl stále ještě utrápený a pomalu, ale jistě nám začínal ujíždět vlak. Naštěstí neujel tak daleko a do šaten se šlo za stavu 40:33.

Oslavenec Pištěcký měl svým hráčům určitě co říci, ale těžko říci, co se stalo v úvodu druhé půle, protože Kolínští na nás vlétli, jeden koš střídal druhý, my se stále hledali, hlavně v útoku a než jsme se rozkoukali, ztráceli jsme 18 bodů (53:35). Naštěstí pak zavelel k obratu Robinson a začal konečně proměňovat své střely a postupně se k němu přidávali i ostatní hráči a do konce třetí čtvrtiny jsme se ještě vrátili do zápasu na stav 57:50.

S blížícím se koncem základní hrací doby se konečně zlepšovala i naše obrana a soupeř už jen těžko hledal cestu do koše, obzvláště tehdy, když si Standa Votroubek usmyslel, že v tomto chladném počasí bude rozdávat čepice a byť má v technickém zápise pouhé dva bloky, diváci v hale jich viděli hned 5. Po takovém průběhu utkání pak přišla na řadu vyrovnaná koncovka, oba soupeři se přetahovali o vedení, až 8 vteřin před koncem základní hrací doby Singletary vyrovnává na 71:71 a jde se do prodloužení.

To otevřeli domácí minišňůrou 5:0, ale ještě lepší sérií 7:0 jsme odpověděli my z rukou Davida Šteffela a Donalda Robinsona. Domácí Šafarčík pak ještě vyrovnává na 78:78, ale to je ze strany domácích vše, naopak náš Michal Šotnar proměňuje svou střelu i přes faul, a i když bonusový trestný hod nedává, přichází naše dobrá obrana a připravujeme soupeře o míč. Domácí musí zastavit čas a posílají Evana Singletaryho na čáru trestného hodu, Evan proměňuje pouze jednu šestku, ale v tu chvíli už zbývá Kolínským čas na poslední útok, ale i v něm jsme vystavili domácích stopku a odvážíme si tak první vítězství v nadstavbové části.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 78:81 (18:11 40:33 57:50 71:71 78:81)

Body domácí: Šafarčík 24, Skinner 20, Číž 15, Pajovič 11, Bakič, Dokoupil, Macha a Horák všichni po 2
Body hosté: Robinson 30, Pecka 12, Šteffel 11, Šotnar a Singletary po 10, Votroubek 6, Šmíd 2
Trojky: 23/8 – 22/6
Trestné hody: 13/8 – 15/9
Doskoky: 39 - 44
Osobní chyby: 23 -21